| Application | Pharmaceutical/food/chemicals,Softgel |
|---|---|
| Type | Encapsulation Machine |
| After-sales service provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Material | SUS304/316L |
| Capacity | 4 inch die roll or 8 inch die roll |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Capacity | 60kg/H |
| Overall size | 400*1100 |
| liquid recovery | 90 percent |
| Model | MRM-7 |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Size | 6 inch |
| Capacity | 44000 capsule /H |
| Design | Classic Design |
| Control | PLC+Touch Screen |
| Name | Capsule Filling Machine |
|---|---|
| Capacity | 120,000 Capsules Per hour@4rpm |
| Die Roll | 150*250mm |
| Power | 13.5 |
| Type | softgel encapsulation |
| Matriaque | Végétation |
|---|---|
| Zone | 200 à 500 m3 |
| Électrique | Comme exigence |
| Contrôle | antomatiques |
| Matériel | SS316 |
| Matériel | Sus304 / 316L |
|---|---|
| Nom du produit | Vgel Softgel Encapsulat Machine |
| Tension | Peut être personnalisé |
| Contrôle | API |
| Le rouleau meurent taille | D150 * 250 mm |
| Type | Filling Equipment |
|---|---|
| Application | Liquid,Capsule |
| After-sales service provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Production capacity | 15kg/h |
| Application | Capsule,softgel manufacturing |
|---|---|
| Type | softgel encapsulation |
| After-sales service provided | Engineers available to service machinery overseas,Field maintenance and repair service |
| Warranty | 1 Year |
| Capacity | 100000-120000 capsules/h(8# Oval |
| Material | Non Animal gel |
|---|---|
| origin | China,beijing |
| Machine Material | SS316 |
| Capacity | R&D-80000per hour |
| use | capsule like canabis oil |
| Détails d'emballage | Cages en bois |
|---|---|
| Délai de livraison | 30-90 jours |
| Conditions de paiement | T/T, L/C |
| Capacité d'approvisionnement | 30 ensembles/ensembles |
| Lieu d'origine | La Chine, Pékin |